Jarný pobyt s Anahátou na chate Blato

„Máš dva domovy: ZEM a svoje TELO. Staraj sa o ne“

 

Srdečne Vás pozývame na

JARNÝ POBYT S ANAHÁTOU NA CHATE BLATO

(joga – strava – wellbeing zdroje)

 

 

KEDY:  29. 3. 2019 – 31. 3. 2019

Bližšie časové údaje pozri harmonogram nižšie.

KDE: Vzdelávacie centrum Blatinka (Chata Blato), Hriňová – Blato 47

PREVEDÚ ŤA:

Marcela Susira Ďurčová, Mirka Palacková, Janka Viteková

V lone krásnej Podpolianskej prírody - https://www.facebook.com/blatinkavzdelavaciecentrum/

CENA: 189,- €

Cena zahŕňa ubytovanie na dve noci, sauna, strava -2x raňajky, 2x večera, 2x obed, lektorné – joga, raňajkové workshopy, sprevádzanie zážitkovou častou stretnutia. Cena nezahŕňa dopravu.

   

JOGA – Marcela Susira Ďurčová

      Slovo JOGA má pôvod v sanskrite. V preklade znamená zjednotiť, spojiť. Ak chceme byť v harmónii sami so sebou a so svojím prostredím musí byť naše telo, myseľ a duch jedno. Na to, aby tieto tri aspekty mohli byť zjednotené, musia byť v rovnováhe naše emócie, činy a myšlienky. Prostriedkom, aby sme mohli toto všetko zjednotiť je telesné cvičenie, dych a meditácia. Tomuto sa budeme venovať rána a v sobotu večer mojej milovanej YIN YOGE - Cvičenie Jin jogy oslovuje predovšetkým jinové časti tela, kosti, šľachy, fascie. Na rozdiel od svalov, ktoré sú jangovej povahy a majú radi pohyb, jinové časti tela skôr oslovíme tichým, pokojným prijatím. Hneď ako zaujmeme bezpečnú a vyváženú pozíciu, môžeme svaly uvoľniť v oblasti, s ktorou daná pozícia pracuje a jemne a nenásilne tak podporiť prítok energie a výživy do spojivových tkanív. Prax Jin jogy nám môže pomôcť porozumieť hodnote prijímania na hlbokej bunkovej úrovni. Pri výdrži v pozícií bez pokusov niečo meniť a za súbežného prijímania seba samých takých, aký sme, začneme vnímať jinové časti svojej bytosti. Potreba veci meniť vedie človeka k posudzovaniu a obviňovaniu a odvádza ho od seba samého a od dokonalosti prítomného okamihu. 

 

STRAVA – Mirka Palacková

PIATOK

VEČERA : Kváskový chlieb s nátierkou + welcome koláčik

 

SOBOTA

RAŇAJKY: Kaša ryžová s obilnou smotankou, sušenými marhuľami, orieškami a sladom + prednáška k raňajkám

 

OBED: Šampiňónová polievka so zeleninou, Vegetariánska sekaná s hráškovým pyré

 

VEČERA: Ľahký teplý šalát

 

NEDEĽA

RAŇAJKY: Kaša kukuričná sladká + prednáška k raňajkám

 

OBED: Zelerovo-jablková krémová polievka, Cestoviny s pestom a zeleninou

 

Počas celého pobytu bude k dispozícií ovocie, tyčinky, sladké keksíky, káva, čaj.

 

Wellbeing – naše  zdroje sily a osobnej moci -  Jana Viteková

Povediem a budem facilitovať pre nás  dva malé workshopy osobného rozvoja. Vidieť, počuť, cítiť a vedieť o svojich vnútorných zdrojoch sily a energie, čo je to čo nám robí dobre a blahodárne, čo nás stavia „na nohy“ v časoch ked je niekedy život silnejší ako my  je veľmi dôležité. Pre naše cítenie sa dobre = wellbeing  v časoch dobrých aj zlých. Zdroje sú posilňujúce a dávajú nám moc a silu. My muži a ženy sa musíme vedieť postarať o svoje zdroje sily. Vedieť sa postarať o seba zodpovedne, cielene, starostlivo, poznať svoje vnútorné zdroje, ich kvality, robiť malé rituály pre udržanie, zachovanie svojich  zdrojov. Vieš kde sú Tvoje vnútorné zdroje? Aké sú? Ako môžeš byť napojený na ne a čerpať z nich? Ako sa spájaš so svojou vlastnou múdrosťou, múdrosťou tela a vášňou? Máš v v každodennom živote povolené starať sa o seba? Alebo len počúvaš ten vonkajší svet, ktorý ťa neustále v niečom chce? A ak poznáš zdroje svojej sily, osobnej moci dovoľuješ si ich užívať, používať? Ako to robíš? Budeme skúmať a zážitkovo pracovať na tom ako objaviť, byť napojení na svoje zdroje, poznať ich kvality a vedieť ich používať.

 

REGISTRÁCIA: registrácia prebieha v úvode našej stránky www.anahata.sk, prípadne mailom anahata.zvolen@gmail.com. Minimálny počet účastníkov je osem osôb.

 

PODMIENKY ÚČASTI NA POBYTE:

Prihláška sa považuje za záväznú až po uhradení zálohy za pobyt 95 € do 17.3.2019 na účet organizátora. Pri limitovanej kapacite miest sa zohľadňuje poradie prijatých platieb. V prípade, že bude poplatok uhradený po obsadení voľných miest, bude vrátený v plnej výške.

Organizátor si vyhradzuje právo na zrušenie pobytu, zmenu termínu, či miesta konania z organizačných dôvodov. Akákoľvek zmena bude čo najskôr oznámená.

Registrácia uchádzačov je do 17.03.2019 vrátane (za registráciu sa považuje registrácia mailom a uhradenie pobytu na číslo účtu organizátora) .


PLATOBNÉ PODMIENKY:
Zálohu za pobyt 95,- EUR  je potrebné uhradiť bankovým prevodom na číslo účtu organizátora v tvare IBAN SK2909000000005111326890
Variabilný symbol: 03201923
V správe pre príjemcu uveďte: vaše meno a priezvisko

Zvyšná časť platby 94 € bude splatná k  29.3. 2019, buď v hotovosti na začiatku pobytu, alebo na účet organizátora.


STORNO PODMIENKY: 
Pri odhlásení sa do 17.03.2019  je storno poplatok 0% zo zaplatenej sumy. Pri odhlásení sa po 17.03.2019 je záloha za pobyt  nevratná.V prípade, že sa náhle pobytu nemôžete zúčastniť, máte možnosť poslať za seba náhradníka alebo náhradníčku. O tejto zmene je nutné informovať vopred.


Úhradou poplatku akceptujete podmienky účasti, platby a storno podmienky.

 

     PROGRAM

Piatok:

16:00 – 18:00 registrácia+večera

18:00 – 20:00 - Zoznámte sa prosím...

Zoznámte sa prosím ...  Atmosféra je ako narodeninová torta. Buď si jej chuť pamätáš, alebo nie! A tak Ťa pozývame v príjemnom podvečernom čase spoločne otvoriť  naše stretnutie a vytvárať blahodarnú, prajnú atmosféru pre nás všetkých.  Pridaj sa do zdrojového kruhu zdieľania, hľadania a nachádzania príležitostí  aby sme vo svojom životnom príbehu našli silu, dôstojnosť, hodnotu, lásku a svoje  vnútorné zdroje. Sprevádzať nás bude zážitková práca s „ pohľadnicovým  orákulom“ a symbolická červená niť.

 

Sobota:

07:00 – 08:30 –meditácia, joga, pranajama

08:30 – 09:30 – raňajky+raňajkový wrokshop

09:30 – 12:00 – prechádzka v prírode, voľný program

12:00 – 13:00 – obed

13:00 – 14:00 – voľný program

14:00 – 16:30 –práca so wellbeing zdrojmi

16:30 – 17:00 – voľný program

17:00 – 18:00 – ľahká večera

18:00 – 20:00 – yin yoga

 

Nedeľa:

07:00 – 08:30 – meditácia, joga, pranajama

08:30 – 09:30 – raňajky+raňajkový workshop

09:30 – 10:30 – voľný program

10:30 – 12:00 – uzavretie kruhu

12:00 – 13:00 obed

13:00 – odchod domov

 

Zmena programu  je možná. Riadi sa potrebami nás účastníkov stretnutia, počasím a potrebným aj aktívnym oddychom. 

 

Kto Vás prevedie víkendom:

Marcela Ďurčová – JOGA

Joga si ma našla v roku 2008, kedy ma na prvú hodinu jogy doviedol môj vnútorný nepokoj, málo sebalásky a úcty voči sebe samej a neochota toto riešiť medikamentmi. Tak som to skúsila a vydržala doteraz. Najprv to bolo o stretnutiach, s podobne mysliacimi ľuďmi. Časom som až zistila, že joga mi môže pomôcť aj po fyzickej stránke a začala som denne praktikovať Ashtanga yogu, ktorú som praktikovala niekoľko rokov. Časom som sa dostávala do lepšieho vnímania svojho tela a rieka života ma začala viesť do jemnejších techník do dotyku, ktorý všetci tak potrebujeme. Hlbokou, temnou no zároveň veľmi múdrou sa stala pre mňa yin yoga.

Od januára 2015 vediem skupinové hodiny jogy v Anaháte vo Zvolene, ktorého som zakladajúcou členkou,vediem rôzne kurzy a aj individuálne hodiny jogy, jógovej terapie, kde prepájam všetko čo viem. V individuálnom prístupe vidím veľký zmysel, s človekom môžeme pracovať na jeho konkrétnych potrebách a môžeme naštartovať jeho samoliečiaci proces, pri ktorom som ja, len ako jeho sprievodca.

Fascinuje ma ľudské telo v ktorom je obsiahnutý celý vesmír. Pre mňa nie je dôležité, aby si ľudia dali nohy za hlavu, ale aby svoju pozornosť obracali do svojho vnútra, mali zdravé a funkčné telo a vedeli v bežnom živote zvládať stresové a náročné situácie, a aby si verili a mali sebalásku a sebaúctu. To je mojim cieľom. Aby nehľadali odpovede von, mimo svojho tela. Všetko, čo potrebujeme máme ukryté v sebe.Stále sa učím, učím sa jogovú terapiu, shiatsu, zaujímam sa o kraniosakrálnu terapiu, chodím na rôzne workshopy, ale aj tak si myslím, že našimi najväčšími učiteľmi je nám vlastné telo, príroda, deti, ticho, dych.

papradina@gmail.com

 

Mirka Palacková – Stravovanie,  dietetika

Ahojte, volám sa Mirka Palacková. Pochádzam z Brezna, ale už veľa rokov žijem vo Zvolene , kde som našla veľa skvelých ľudí a priateľov. Som vydatá a mám 2 deti.Študovala som ekonomickú školu a potom som sa aj zamestnala v tejto oblasti. Až prišiel čas, kedy som si povedala, že nechcem takto žiť a už nechcem robiť túto prácu, lebo som bola plná napätia a stresu. Toto moje rozhodnutie bolo sprevádzané zdravotnými problémami a moje nové začiatky boli ťažké a úmorné, sprevádzané všetkými druhmi emócií. Avšak dodnes som svoje rozhodnutie neoľutovala. Začala som pracovať na sebe ako osobnosti, aby som sa ukľudnila a našla svoj pokoj v duši. Už veľmi dávno som sa zaoberala rôznymi alternatívnymi spôsobmi liečenia. Skúšala som ich na sebe a postupne som sa dozvedala viac. Mnoho rokov organizujem diagnostiky s využitím biorezonančného prístroja. Absolvovala som kurzy liečenia s reiki energiou a toto liečenie využívam denne pre seba, mojich blízkych a tiež zákazníkov. Takže už som vedela čo mi je, ako sa vyliečiť a keďže sa rada hýbem, dlho som hľadala spôsob ako zosúladiť pohyb s harmóniou a radosťou a objavila som jógu. Tá ma sprevádza veľa rokov a pomáha mi udržiavať sa fit a robí mi radosť. Ale keďže som duša zvedavá a stále chcem poznať odpovede na svoje otázky, chcela som vedieť aj to, prečo vlastne človek ochorie a odkiaľ sa to berie. A tak som absolvovala Školu dietetiky u Moniky Kampošovej, kde som dostala základy Tradičnej čínskej medicíny, naučila som sa zdiagnostikovať zákazníka podľa jeho symptómov, jeho konštitúcie, jazyka a pulzu a pomôcť mu upraviť jeho stravu tak, aby mu neubližovala, ale naopak bola chutná, dobrá a bola mu zároveň liekom. Tu som sa naučila práve to, odkiaľ a prečo problémy prichádzajú. A sama som sa naučila využívať princípy ročných období na svoje stravovanie a udržanie zdravia a harmónie.

V roku 2015 som zavesila svoju samotu v podnikaní na klinec a pripojila som sa ku zakladateľkám Anaháty, kde ma prijali a tak som získala parťáčky a je to super. V Anaháte sa stále zaoberám zdravím, robím Prednášky o stravovaní podľa 5 elementov, robím kurzy varenie podľa elementov, kurzy varenia raňajkových obilných kaší, organizujem diagnostiky s biorezonančným prístrojom, liečim ľudí s reiki energiou, ponúkam liečivú kozmetiku, a pridružili sa k tomu aj organizovania ďalších zaujímavých akcií a kurzov s veľmi zaujímavými lektormi. Teraz som šťastná a spokojná. Moja práca ma napĺňa a moje pôsobenie v Anaháte mi robí radosť. Zmojich zákazníkov sa stávajú známi a tiež priatelia.

anahata.mirka@gmail.com

 

Jana Víteková – facilitácia procesu a sprevádzanie rastovými časťami programu

Som lektorka, facilitátorka, koučka, terapeutka, psychologička, učiteľka, stará mama, mama, dcéra, rozprávačka príbehov. Vo svojej práci s ľuďmi už 21 rokov vyhľadávam, skúmam, vytváram a realizujem  priestor, ktorý poskytuje ľudom možnosti vidieť, počuť, cítiť a pracovať s inakosťou, bohatstvom, pestrosťou svojho ľudského potenciálu. Počas svojej praxe som absolvovala rad špecializovaných výcvikov a seminárov z  procesorientovanej psychológie, NLP, NLP koučingu, systemiky, vedomého biznisu,kariérneho poradenstva, osobného rozvoja a vedenia rastových skupín. Milujem tento vzácny priestor spoločného rastu a učenia. Dáva mi do života živú vodu a možnosť žiť svoje sny.

Do svojich workshopov, seminárov  zahŕňam dlhoročné skúsenosti z profesionálnej praxe lektorky, koučky,  terapeutky v rôznorodom  prostredí. Prepájam biznis a spiritualitu.  Spájam vášeň,   talenty a dary. Dizajn a obsah programov je pre mňa vždy malým umeleckým, zážitkovým dielom.  Je spojením túžby a zámeru, aby každý jeden program bol pre účastníka zážitkom, priestorom na rozvoj a zároveň potešením. Túto energiu využívam, aby som prinášala ľuďom do života zmeny, ktoré pomáhajú žiť život lepšie. Pomáham ľuďom nachádzať svoje vášne. Skúmať, počuť a  žiť svoj osobný mýtus, talenty a dary, ktoré majú.

Vo svojej práci a v živote čerpám inšpiráciu a ponaučenia z rozprávok, mýtov a príbehov. Nádych a nadhľad nachádzam v pobyte v prírode.  Veľa sa učím zo stavania rodinných konštelácií, z rozhovorov s mojimi klientmi, s priateľmi. Svoje talenty, zručnosti, rozvíjam dlhodobou spoluprácou a učením sa s mojimi vzácnymi učiteľmi tu na Slovensku a v zahraničí. Potešenie nachádzam v knihách, poézii, pokoji domova,  tvorbe koláží, abanáži, tanci 5 rytmov a dnes aktuálne s láskou v staromaterstve.

 proventus@slovanet.sk