Rezervácie

KIRTAN

Tajomstvo kírtanu, spievania mantier a bhadžanov nemožno opísať ani teoreticky pochopiť. Je to joga v hudbe. Mantra je živá, čistá vibrácia a jediný spôsob, ako jej porozumieť, je ponoriť sa do nej. Otvoriť sa jej, prijať ju do svojho srdca a mysle.


Pozývame vás na cestu vašim individuálnym zážitkom spoznávania mantier v nádhernom melodickom kírtane. Objavíte svoj vlastný prúd božskej lásky a radosti, ktorý vami neustále prúdi. Budeme spievať, počúvať pradávne indické príbehy i meditovať.

 

10. máj o 18:00

 

Kírtanom vás povedú manželia Belejovci:
Ujjvala (Denisa Belejová, Dis.art.)
– dlhoročná speváčka a hudobníčka, lektorka spevu a otvárania hlasu, v minulosti sprevádzajúca ženy počas tehotenstva a domáceho pôrodu.


„Spev je môj dych, môj najzrozumiteľnejší jazyk, ktorým odmalička vyjadrujem všetko, čo v sebe nosím, čo mnou prúdi."


V živote som spievala rôznymi spôsobmi v rôznych štýloch, ako šansón, blues-rock, folk, folklór, vážna hudba, hľadala som niečo, kde by som sa usadila, no neúspešne. Boli to však veľmi cenné dlhodobé skúsenosti, ktoré ma naučili, čo je užitočné a čo zbytočné, a postupne ma priviedli k božskej podstate spevu a hudby samotnej. Až v mojom zrelom veku sa predo mnou otvoril svet posvätných mantier, hlboký zážitok každého sanskrtského slova, každej slabiky. Cítila som, ako sa všetko vo mne raduje a mala som veľkú túžbu pokračovať týmto smerom.
A tak sa začala moja nová púť štúdia hudby, spevu, mantier, kírtanu, sanskrtu...”


Upendra (Ing. Dušan Belej)
– lektor energizujúcich a meditačných techník Awake Your Potential, hudobný nadšenec, študent mridangy.

Kírtan je určený všetkým vekovým kategóriám, všetkým ľuďom s otvorenou mysľou a srdcom.

 

VSTUPNÉ DOBROVOĽNÉ

REGISTRÁCIA