Rezervácie

Náš team

                                                                     

Volám sa Marcela Susira Ďurčová, v roku 2013 som založila centrum Anaháta, kde poskytujem  priestor pre celostný rozvoj človeka. V celostnom rozvoji vidím obrovský zmysel. V centre vediem skupinové hodiny jógy, na ktorých vediem ľudí k vnímaniu tela, k pozorovaniu dychu a prepájaniu dychu s pohybom. Mojim zámerom je, aby sme sa začali vnímať, cítiť a tak prebúdzali lásku k sebe, k svojmu telu, aby bolo telo zdravé a funkčné. Vediem individuálne hodiny jógy a jógovej terapie. V individuálnom prístupe vidím veľký zmysel, s človekom môžeme pracovať na jeho konkrétnych potrebách a môžeme naštartovať jeho samoliečiaci proces, pri ktorom som ja, len ako jeho sprievodca. Poskytujem aj dotykovú terapiu Shiatsu, ktorá ma neprestáva fascinovať v pozícií toho, čo ju príma, rovnako ako v pozícií terapeuta. Ukončila som štúdium liečebnej dietetiky podľa princípov Klasickej čínskej medicíny a tak prepájam jógu, pohyb, dotyk,  stravu, pranajámu - dychové cvičenia a meditáciu do jedného celku, čo má naviesť človeka k samoozdravným procesom. 
Stále sa učím, momentálne sa študujem akupunktúru. Ľudské telo a duša sú pre mňa fascinujúce a zrejme budem študovať do konca svojho života. Navštevujem aj rôzne kurzy a workshopy pod vedením rôznych učiteľov. Vzdelávam sa v oblasti jogovej terapie, shiatsu, kraniosakrálnej terapie, rôzne masážne techniky z CCM. Od roku 2018 som sprevádzaná Berdhanyou -  spirituálnou učiteľkou a Matthewom - šamanom. Vo voľnom čase milujem tvoriť – čokoľvek.  Mojou záľubou je šitie a vyšívanie, makramé, tvorím legíny na jogu, rôzne vankúšiky, oblečenie na voľný čas.  A mojou veľkou záľubou sa stala aj úžitková záhrada, kde okrem fyzickej práce viem aj hodiny presedieť a pozorovať, čo ma učí príroda. 

 

Volám sa Mirka Palacková.
Študovala som Dietetiku podľa princípov čínskej medicíny. Venujem sa Stravovaniu podľa ročných období, Kurzom varenia raňajkových kaší, Kurzom pečenia kváskového chleba a prednášam na tieto témy. 
Som reiki liečiteľka 3. stupňa a liečim svojich klientov. 
Milujem stretávanie s ľuďmi, rada sa s nimi rozprávam, rada ich počúvam, rada im pomáham.
Mojím relaxom je maľovanie mandál, liečenie, varenie zdravej stravy, pečenie, spoznávanie nových ľudí.

 

                              

Denisa Ivaničová

S jógou som sa stretla počas štúdia fyzioterapie, kedy som absolvovala niekoľko hodín, avšak nezostala som prinej. Po ukončení štúdia som pracovala v súkromne jambulancii ako fyzioterapeutka, kde som po určitom čase začala vnímať zdravie a chorobu inak ako som to počula v škole. Počúvala a vnímala som ľudí, čo ma priviedlo späť na hodinu jogy, pretože som cítila potrebu fyzickej a psychickej „hygieny“. Tam som si uvedomila, že to, čo mi chýbavo fyzioterapii som našla na joge. Človek nie je len fyzické telo, ale zahŕňa v sebe psychickú, sociálnu a energetickú časť. Pri liečbe a prevencii treba myslieť na všetky tieto systémy.V roku 2016 som ukončila kurz inštruktorky hatha jogy a od roku 2017 vediem  hodiny, ktoré som nazvala fyziojoga. Fyziojoga preto, lebo spájam prvky fyzioterapie, jogy a taktiež sa inšpirujem východnými učeniami najmä tradičnou čínskou medicínou.Na to, aby bol človek dobrým inštruktorom potrebuje teoretické vedomosti uplatňovať v praxi a pretosa snažím naďalej vzdelávať. V roku 2018 som ukončila kurz gravid jogy, čo mi otvorilo nové možnosti cvičenia v tehotenstve. Do každej mojej hodiny sa snažím aplikovať princípy zdravého pohybu, ktoré vychádzajú z najnovších fyzioterapeutických metód a z jogovej terapie, ktorú som absolvovala v Prahe.Momentálne pôsobím na katedre fyzioterapie SZU v Banskej Bystrici, kde vediemprednášky z rôznych oblastí fyzioterapie. Najviac ma však zaujíma fyzické telo z pohľadu psychosomatiky.

“Pravým liečiteľom naších ochorení sú prírodné sily v nás.”

Hippokrates (asi 460 p.n.l.- 370 p.n.l.)

 

 

Erika Vávrová
Moja cesta k jóge začala pred vyše 15 rokmi a bola to „láska na prvý pohľad“. Otvorili sa mi dvere do neuveriteľne fascinujúceho sveta zdravého a funkčného pohybu. Počas svojej praxe som spoznávala a vyskúšala rôzne štýly. Aj vďaka nim som začala intenzívnejšie vnímať silu svojho tela a veľký rešpekt, pred tým, čo všetko dokáže a aké vysoko inteligentné je. Jóga pre mňa znamená predovšetkým čas venovaný sebe samej, čas na vypočutie svojho tela, čas na vnímanie svojej duše. Jóga je pre mňa myšlienka, čin, skutočnosť, dych, vedomie, radosť, priatelia a život. Jóga ma dennodenne ovplyvňuje, inšpiruje a učí. Čím viac sa vnáram do tajov jógy, čím viac viem o tejto filozofii, tým viac ma ohromuje, láka a všetko čo pre mňa predstavuje sa snažím šíriť ďalej. Cez moju osobnú prax si udržujem
kondíciu a zároveň sa učím veľa o sebe samej. Mojou túžbou je zachovať svoje telo čo najdlhšie zdravé a funkčné. Preto som sa oveľa viac ponorila do skúmania toho, ako telo pri pohybe funguje, ako je dych prepojený s ďalšími procesmi v tele a ako všetko so všetkým súvisí. Popri inštruktorskom kurze jogy som absolvovala niekoľko ďalších kurzov a workshopov s uznávanými lektormi z oblasti fyzioterapie, fyzio jogy a jogovej terapie, vďaka ktorým som si vytvorila vlastný koncept lekcií. Začala som vnímať princípy polarity, vzpriamenia, klenby, špirály, začala som preciťovať pohyb, učila som sa správne naviesť do polohy, optimalizovať záťaž na kĺby, kosti a svaly, učila som sa pochopiť súvislosti pohybovej koordinácie, získavala poznatky o indikáciách a kontraindikáciách jógy pri najbežnejších civilizačných problémoch. Na mnou vedených lekciách jógy vnímam cvičencov zo širšieho uhlu pohľadu, snažím sa ich pochopiť a akceptovať takých akí sú. Spojenie pohybu s dychom v ásanach, či meditácia hoci len pár minút prináša upokojenie a znovuzrodenie pri každonennom často náročnom a hektickom živote. Lekcie jógy pre seniorov zohľadňujú potreby skôr narodených. Moje hodiny sú preto sústredené aj na pozitívne myslenie, prácu so sebavedomím, vedomím, vďačnosťou a celkovým vnútorným pokojom a pohodou prostredníctvom pohybu. Mojou snahou je, aby si cvičenci oddýchli na fyzickej, mentálnej a emocionálnej úrovni a odchádzali po hodine pozitívne naladení. Jóga pre mňa nie je len o pohybe, ale hlavne o mentálnom nastavení a práci so svojou „prekombinujúcou“ hlavou a mysľou.

 

   Maria de la Tierra

Mária de la Tierra získala certifikát breathontologie v kanadskej škole Evolution. Svoju certifikáciu doplnila štúdiom Kundaliní a Hatha jogy na Škole jogy a prírodnej terapie v Toronte. Necelých 20 rokov obohacovala svoje vedomosti v oblasti liečenia, sebauvedomenia, ajurvédy, spirituality a šamanizmu v Bioenergetickom inštitúte a v Berdhanyinom učení. Mária sa narodila na Slovensku a vo svojich dvadsiatich rokoch sa presťahovala do Spojených štátov. Vždy ju fascinovalo sebauvedomenie, meditácia, mystika a spiritualita, na dosiahnutie hlbšieho pochopenia života, vnútorného pokoja, rovnováhy a harmónie. So svojím dosiahnutým porozumením a uvedomením a úprimnou túžbou pomocť a posilniť ostatných, učí dnes svojich študentov prostredníctvom starých techník jogy, meditácie, ajurvédy a pránájámy, aby aj oni sami našli svoje vlastné vnútorné vedenie, sebauvedomenie a vyrovnanosť cez výzvy dnešnej doby. Verím, že si každý zaslúži byť zdravý a šťastný. Každý si zaslúži byť úspešný. Každý si zaslúži sa venovať svojej vášni. Každý si zaslúži byť sám sebou. Každý si zaslúži byť oslobodený od mylného chápania mysle a systému presvedčení. Každý si zaslúži spoznať svoje pravé ja a vyžarovať svoj najvyšší potenciál.

 

   Jana Víteková
Som lektorka, facilitátorka, koučka, terapeutka, psychologička, učiteľka, stará mama, mama, dcéra, rozprávačka príbehov. Vo svojej práci s ľuďmi už 21 rokov vyhľadávam, skúmam, vytváram a realizujem  priestor, ktorý poskytuje ľudom možnosti vidieť, počuť, cítiť a pracovať s inakosťou, bohatstvom, pestrosťou svojho ľudského potenciálu. Počas svojej praxe som absolvovala rad špecializovaných výcvikov a seminárov z  procesorientovanej psychológie, NLP, NLP koučingu, systemiky, vedomého biznisu,kariérneho poradenstva, osobného rozvoja a vedenia rastových skupín. Milujem tento vzácny priestor spoločného rastu a učenia. Dáva mi do života živú vodu a možnosť žiť svoje sny.

Do svojich workshopov, seminárov  zahŕňam dlhoročné skúsenosti z profesionálnej praxe lektorky, koučky,  terapeutky v rôznorodom  prostredí. Prepájam biznis a spiritualitu.  Spájam vášeň,   talenty a dary. Dizajn a obsah programov je pre mňa vždy malým umeleckým, zážitkovým dielom.  Je spojením túžby a zámeru, aby každý jeden program bol pre účastníka zážitkom, priestorom na rozvoj a zároveň potešením. Túto energiu využívam, aby som prinášala ľuďom do života zmeny, ktoré pomáhajú žiť život lepšie. Pomáham ľuďom nachádzať svoje vášne. Skúmať, počuť a  žiť svoj osobný mýtus, talenty a dary, ktoré majú.

Vo svojej práci a v živote čerpám inšpiráciu a ponaučenia z rozprávok, mýtov a príbehov. Nádych a nadhľad nachádzam v pobyte v prírode.  Veľa sa učím zo stavania rodinných konštelácií, z rozhovorov s mojimi klientmi, s priateľmi. Svoje talenty, zručnosti, rozvíjam dlhodobou spoluprácou a učením sa s mojimi vzácnymi učiteľmi tu na Slovensku a v zahraničí. Potešenie nachádzam v knihách, poézii, pokoji domova,  tvorbe koláží, abanáži, tanci 5 rytmov a dnes aktuálne s láskou v staromaterstve.

 

                 

 

Marek Krajč

S masírovaním som začal v roku 2007. Po absolvovaní Kurzu klasickej a športovej masáže a vybavení licencie som získal miesto v masérskom salóne na Cape Code v USA. Tu som „odmasíroval“ 4 sezóny. Ďalej som absolvoval Hawaiskú masáž Lomi Lomi a tradičnú Thajskú masáž. V roku 2011 som založil masérske štúdio Pura Vida Masáže v Prahe a rozšíril si kvalifikáciu o Reflexológiu a Indickú masáž hlavy. Po presťahovaní do Austrálie som pracoval ako masér v Calmer Therapies na Gold Coaste. Od roku 2015 žijem opäť v rodnom Zvolene a po vyskúšaní aj iných profesií sa zase teším na masírovanie.