Rezervácie

Čchi-kung pre tri vrstvy nášho bytia

                         

Čchi-kung pre tri vrstvy nášho bytia

 

Počas týchto víkendov si Zuna kladie za cieľ ponúknuť študentom esenciálne informácie, na ktorých je možné pracovať s troma vrstvami – vrstvou fyzickou, energetickou a vrstvou vedomia. Do výuky rovnomerne zahrňuje 3 úrovne, ktoré spolu nesporne súvisia a vzájomne sa ovplyvňujú – čchi-kung, nej-kung a i-ťin-ťing.

 

  • Čchi-kung (kultivovanie čchi) obsahuje jednoduché cvičenia v stoji, počas ktorých sa výrazne aktivuje tok čchi v meridiánovom systéme a v systéme energetických centier – troch tan-tchienoch. Zlepšuje sa ním prietok čchi cez všetky kĺby tela, cez oblasť kua (oblasť stredu tela, oblasť ťažiska – panva, bedrové kĺby, spodná časť chrbtice) a zahrňuje aj prácu so základnými akupunktúrnymi bodmi v rámci cvičení.

 

  • Nej-kung (vnútorný kung – vnútorná práca) obsahuje zapojenie vlastného vedomia do prevádzania cvičení, rovnako aj meditačné cvičenia zamerané na prepojenie sa s orgánovým systémom, s troma tan-tchienmi a inými energetickými oblasťami tela. Zahrňuje aj prácu s mudrami (pozíciami rúk), prácu na kvalitnom ukotvení sa vo vlastnom tele, na dosiahnutí hlbokého dýchania a na kvalitnom uzemnení sa.

 

  • I-ťin-ťing (premena svalov a šliach) je zameraný hlavne na prácu s tokom čchi do/v rámci šľachovo-svalových dráh a fascií. Obsahuje zaujímavé strečové cvičenia, ktoré sa vykonávajú iným spôsobom ako bežne, a preto je počas nich čchi intenzívne posielaná do svalov, šliach a fascíí, čím sa posilňuje celý fyzický aparát, obranná vrstva energie „tečúca“ pod kožou a pri dlhodobom cvičení tieto streče dokážu aj modelovať telo.

 

V prepojení týchto troch vrstiev Zune ide o hlbšie pochopenie anatomických a energetických súvislostí, aby sme dosiahli vyvážené usporiadanie tela a efektívne prepojenie tela s mysľou, a to nielen pri cvičení, ale aj v bežnom živote.

  • Škola je otvorená pre každého seriózneho záujemcu – pokročilého cvičiteľa, ale aj začiatočníka.
  • Ideálne a najviac zmysluplné je absolvovať celú sériu víkendov, ale samozrejme je možná účasť aj na jednotlivých víkendoch.
  • Počet miest je obmedzený.

Štúdium má komplexný charakter, budú sa v ňom objavovať zostavy alebo časti zostáv Ba Duan Jin (Osem kusov brokátu), Song Kai Guan Jie (Otváranie kĺbov), Taiji Qigong (18 foriem Veľkého predelu), Yi Jing Jing (Transformácia svalov a šliach), I Liq Chuan, Objímanie stromu (Zhan Zhuang) a jej všetky verzie a Šesť liečivých zvukov.

 

TERMÍNY SEMINÁROV 2024:
22. - 23. jún - REGISTRÁCIA
28. - 29. september - REGISTRÁCIA
23. - 24. november 2024 - REGISTRÁCIA

 

CENA VÍKENDOVÉHO SEMINÁRU: 180 € (malá skupinka, občerstvenie, prenájom priestorov, lektorné)

 


SEMINÁR VEDIE:

ZUNA VESAN, autorka kníh Tao cesta ku zdraviu, Meridiány – dráhy života, Cvičenie ako liek, Múdrosť stromu (taoistický sprievodca plynutím života) a The Tao of Movement. Taoickej filozofii a praxi sa venuje už cez 20 rokov. Vyštudovala akupunktúru na Univerzite Guang Ming Beijing v Prahe, niekoľko rokov študovala systém Univerzálne liečivé Tao, v súčasnosti je žiačkou majstra Zhong Xue Chao. Každoročne vedie taoistické ústrania a čchi-kungové retreaty v prírode Bielych Karpát a Orlických hôr. Je zakladateľkou slovenskej Školy shiatsu a TAO.