Blog

Swap (výmena)

Môj druhý projekt je tiež reakciou na vzniknutú situáciu na našej planéte... Ide o SWAP oblečenia v našom centre

Ide o to, že často nám praskajú skrine vo švíkoch, pretože nám je ľúto vyhodiť niektoré kusy oblečenia ku ktorým nás viažu spomienky, alebo sme si niečo kúpili a nikdy to nemali na sebe. Teraz to už budete môcť posunúť ďalej a urobiť niečo pre planétu a pre seba a pre naše centrum a možno si zase odnesiete domov niečo, čo sa Vám bude hodiť.

Ako Anaháta SWAP (výmena) funguje:

  • Prinesiete maximálne 5 kusov oblečenia. Budú to veci, ktoré si nikdy nemal/a na sebe, alebo len pár krát oblečené. Také ako by si daroval/a svojej najlepšej priateľke. Bude to čisté a opraté, bez poškodenia. (Keď budeš chcieť veci doniesť, vopred sa ozvi, budeme mať obmedzený priestor na vystavenie oblečenia. Nie sme charita, ide nám o prírodu, o planétu a ukázanie, že nemusíš nakupovať, že veci si môžeš vymeniť a zároveň podporiť naše centrum.)
  • Ty si môžeš vybrať zase niečo, čo si zoberieš zo sebou. Môžeš zaplatiť dobrovoľný príspevok, alebo si to zoberieš len tak, bez toho, že budeš platiť.. toto rozhodnutie bude len na Tebe a naozaj sa nemusíš hanbiť si vec zobrať len tak, prvoradý je kolobeh vecí a ak chceš a môžeš, prispeješ na naše štúdio..
  • Veci sú na vešiakoch pri krbe, v kuchyni je žltý pohárik, tam môžeš dať príspevok.. ešte raz opakujeme – NEMUSÍŠ
  • Veci si môžeš pozrieť, vymeniť, zobrať, keď prídeš na nejakú aktivitu, workshop, kurz pred, počas prestávok alebo po.
  • Veci si môžeš zobrať aj bez toho, že si Ty niečo doniesla/doniesol.
  • Po určitej dobe veci, ktoré budú dlho stáť zabalíme a dáme pre Krídla pomoci o.z., ktorí pomáhajú ľuďom bez domova a ľuďom v núdzi.
  • Nezabudnime, že nenakupovaním, triedením, recykláciou a posielaním vecí ďalej šetríme energiu, planétu a predlžujeme životný cyklus výrobkov.

ĎAKUJEME

KNIŽNICA

Tretí projekt v našom centre je KNIŽNICA

Knižnicu nájdeš za krbom.. :-)

Sú tam knihy, ktoré súvisia so zdravým životným štýlom, so psychológiou, s cvičením, stravovaním, atď.

Knihu si môžeš požičať na dva týždne, potom, prosíme, nech sa vráti k nám, aby opäť mohla niekomu poslúžiť

Pri knižnici je zošit, do ktorého sa zapíš.. čo si požičiavaš, meno, telefón, dátum

Ak máš nejaké knihy, ktoré by si chcel priniesť do knižnice, vopred daj vedieť.. (Mirka Palacková, Marcela Ďurčová) Miesto na knihy je tiež obmedzené..

 

V centre máme aj malý obchodík, biely regál pri podložkách a v kuchyni na polici, kúpou ktorých tiež podporuješ naše centrum.. Prosím, ak máš o niečo záujem informuj o tom Mirku Palackovú alebo Marcelu Ďurčovú

 

SWAP A KNIžNICA JE SAMOBSLUŽNÁ

 

Ďakujeme, že ste v tom s nami.

Marcela, Mirka, Anaháta a naša planéta...

PEACE