Rezervácie

Učitelia

Marcela Susira Ďurčová

Som jógová učiteľka s viac ako 10 ročnov praxou. V holistickom centre vediem skupinové a individuálne hodiny jógy a jógovej terapie. Som fascinovaná telom aj duchom a všetkým tým, čo dokáže. Verím, že samoozdravný proces stačí naštartovať, prebudiť vnútorného liečiteľa. Učím ľudí ako sa o seba postarať holisticky. Venujem sa diagnostike zdravia podľa princípov Klasickej čínskej medicíny a ajurvédy. Poskytujem shiatsu terapiu, ktorú milujem rovnako prijímať aj dávať. Momentálne sa vzdelávam v oblasti akupunktúry. Od roku 2018 som sprevádzaná spirituálnou učiteľkou Berdhanyou a šamanom Matthewom. Som zakladateľkou holistického centra Anaháta, kde ponúkam služby pre celkové zdravie a pohodu človeka.

Milujem kretivitu vo všetkých oblastiach a milujem tvoriť čokoľvek a najnovšie som vášnivou záhradníčkou. Milujem pohyb a fascinuje ma ľudské telo, ten neuveriteľný vesmír v každom z nás.

 

Mirka Majerová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erika Vávrová

Moja cesta k jóge začala pred vyše 15 rokmi a bola to „láska na prvý pohľad“. Otvorili sa mi dvere do neuveriteľne fascinujúceho sveta zdravého a funkčného pohybu. Počas svojej praxe som spoznávala a vyskúšala rôzne štýly. Aj vďaka nim som začala intenzívnejšie vnímať silu svojho tela a veľký rešpekt, pred tým, čo všetko dokáže a aké vysoko inteligentné je. Jóga pre mňa znamená predovšetkým čas venovaný sebe samej, čas na vypočutie svojho tela, čas na vnímanie svojej duše. Jóga je pre mňa myšlienka, čin, skutočnosť, dych, vedomie, radosť, priatelia a život. Jóga ma dennodenne ovplyvňuje, inšpiruje a učí. Čím viac sa vnáram do tajov jógy, čím viac viem o tejto filozofii, tým viac ma ohromuje, láka a všetko čo pre mňa predstavuje sa snažím šíriť ďalej. Cez moju osobnú prax si udržujem kondíciu a zároveň sa učím veľa o sebe samej. Mojou túžbou je zachovať svoje telo čo najdlhšie zdravé a funkčné. Preto som sa oveľa viac ponorila do skúmania toho, ako telo pri pohybe funguje, ako je dych prepojený s ďalšími procesmi v tele a ako všetko so všetkým súvisí. Popri inštruktorskom kurze jogy som absolvovala niekoľko ďalších kurzov a workshopov s uznávanými lektormi z oblasti fyzioterapie, fyzio jogy a jogovej terapie, vďaka ktorým som si vytvorila vlastný koncept lekcií. Začala som vnímať princípy polarity, vzpriamenia, klenby, špirály, začala som preciťovať pohyb, učila som sa správne naviesť do polohy, optimalizovať záťaž na kĺby, kosti a svaly, učila som sa pochopiť súvislosti pohybovej koordinácie, získavala poznatky o indikáciách a kontraindikáciách jógy pri najbežnejších civilizačných problémoch. Jóga pre mňa nie je len o pohybe, ale hlavne o mentálnom nastavení a práci so svojou „prekombinujúcou“ hlavou a mysľou.

 

Ljudmila

Jóge sa venujem a študujem už takmer 10 rokov. Kedysi som uprednostňovala posilovne, ale sesternica ma prinútila sľúbiť, že s ňou pôjdem na hodinu jogy. Moja cesta k joge bola náhla, nevyhľadávala som žiadnu doplnkovú pohybovú aktivitu, ale slovo treba vždy dodržať, a tak sme išli na moju prvú hodinu jogy. Bolo pre mňa prekvapenie, keď moje fyzicky aktívne telo pociťovalo akúsi záťaž na svaly, akú pri cvičení v posilovni,  vo fitnescentre nikdy necítilo. Moje pocity sa nedali vyjadriť slovami, prečo to takto funguje... Pozornosť som venovala cvičiacim jogínom okolo seba a ich ohybnosti, flexibilite tiel - to všetko na mňa zapôsobilo.  S jogou som sa naučila ovládať svoje telo, rozumieť pohybom, venovať pozornosť dýchaniu. Po aktívnom cvičení jogy sa treba chvíľu venovať svojmu vnútornému svetu - aj to sa oplatí naučiť, pretože človek sa niekedy nedokáže zbaviť svojich problémov a  myšlienok, no joga ma naučila mentálne venovať pozornosť svojmu vnútornému stavu, cítiť každú bunku môjho tela a uvoľniť svoje telo čo najviac. Počas mojich hodín hatha jogy učím svojich študentov jogové ásany, ako sa nadýchnuť a vydýchnuť, uvoľniť svaly tela a emocionálny stav. Cvičenie jogy môže priniesť do tela pocit rovnováhy, relaxácie a harmónie. Joga pozdvihuje myšlienky, pomáha nájsť a dosiahnuť životný cieľ, vzdeláva myseľ, rozvíja pocit spokojnosti a radosti. Joga je o potešení pre telo i dušu, o upokojení mysle a sebapoznaní.

 

 

 

 

 

 

 

 

Maria de la Tierra