Rezervácie

Varenie raňajkových kaší s ochutnávkou

Varenie raňajkových kaší s ochutnávkou

      

Srdečne Vás pozývam na Kurz varenia raňajkových kaší.

Ak si teraz poviete, že sú to výmysly v súčasnom stravovaní, tak opak je pravdou. Kaše sú naším národným jedlom. Siaha do našej histórie nie stovky, ale tisícky rokov...

To, čo sa teraz pracne učíme cez filozofiu čínskej medicíny alebo filozofiu fit spoločností, to naši predkovia vedeli už dávno. Raňajkovali sa ranné kaše z obilnín s pridaním buď zeleninky alebo ovocia. Boli to kaše z jačmeňa, ovsa, pohánky, či pšena. Ľudia ťažko fyzicky pracovali. Potrebovali energiu, silu a nemohli si dovoliť byť chorí. Bolo veľa poľa a veľa statku. 

Sama túto múdrosť našich predkov aplikujem vo svojej praxi. Už v detstve som so svojou starou mamou jedávala kaše a to som ešte netušila, že sa k tomu niekedy vrátim :-) Obilné kaše sú výborným základom na raňajky, lebo nám dodávajú zložité sacharidy, veľmi potrebné pre náš život, dodávajú nám silu, energiu, tíšia nášho ducha a skľudňujú naše emócie. Budete spokojnejší, energickejší, radostnejší.  Váš život a vaše fungovanie sa veľmi zlepší, pokiaľ budete raňajkovať raňajkové kaše.

Že sa toho vôbec nemusíte báť a ako na to, to všeto vás naučím pri varení raňajkových kaší. Suroviny prinesiem a po uvarení kašičiek ich spoločne ochutnáme. Bude ich niekoľko druhov.  Zároveň si porozprávame, ako nám zdravotne pomôžu jednotlivé obilniny. 


No a keď k tomu pridáte pravidelný pohyb, výsledok bude zaručený :-).
Teším sa na všetkých.

KEDY: 23.02.2024 piatok od 17:30 hod do 19:30 hod
CENA: 25,- €

Prihlasujte sa cez rezervačný systém TU

Kurzom Vás prevedie: Miroslava Palacková


Že sa toho vôbec nemusíte báť a ako na to, to všeto vás naučím pri varení raňajkových kaší. Suroviny prinesiem a po uvarení kašičiek ich spoločne ochutnáme. Bude ich niekoľko druhov. Zároveň si porozprávame, ako nám zdravotne pomôžu jednotlivé obilniny.

O lektorke: 

Študovala som Dietetiku v Škole dietetiky podľa princípov čínskej medicíny u Moniky Kampošovej. Niekoľko rokov sa venujem stravovaniu podľa ročných odbobí..
Počas tohoto obdobia sa mi veľmi zlepšil zdravotný stav. Dokonca natoľko, že zdravšia som nebola ani ako dieťa.
Mojou túžbou je šíriť osvetu medzi ľuďmi o správnom prijímaní stravy nenáročným a zrozumiteľným spôsobom.
To čo prednášam, mám odžité vo svojom živote, vo svojej praxi.
Až keď som pochopila všetky princípy v našom tele, ktoré sa prepájajú s princípmi v prírode, pochopila som, ako je možné upravovať svoj zdravotný stav a zlepšiť si tak kvalitu svojho života navždy.
Láskavo, jemne, bez diét a stresov, úplne prirodzene...

Články s tématikou stravovania podľa ročných období v mojom podaní ste mohli nájsť na portáli Fitshaker, v časopise Evita a tiež ste ma mohli počuť v Rádiu Regina stred v relácii Z kuchyne starých materí a v relácii Keď práca teší.