Rezervácie

Hormonálna jóga

HORMONÁLNA JOGA - pravidelné hodiny

 

každú stredu 16:00 - 17:00 s Mirkou Majerovou

hodiny sú určené pre absolventky kurzu Hormonálnej jógovej terapie (u Mirky ale aj inde)

cena:

7 € / jednorázový vstup,

60 € permanentka/10 svtupov

30 € permanentka/5 vstupov

rezervácia nutná TU

 


Hormonálna jogová terapia je kombináciou Hatha jogy a Kundalini jogy v kombinácii so špeciálnymi pránájámami (dýchacími cvičeniami), technikami smerovania energie a protistresovými cvičeniami na podporu a liečenie hormonálneho systému. Muži aj ženy trpia zvyšujúcou sa nerovnováhou v hormonálnom systéme v dôsledku stresu a vysokých požiadaviek každodenného života. Pravidelné praktizovanie Hormonálnej jogovej terapie dokáže technikami a postupmi na prirodzenú rovnováhu hormónov riešiť problémy bez potreby hormonálnej substitučnej liečby.
Spoločenský tlak v dnešnej dobe núti ľudí k tomu, aby každý deň bez ohľadu na svoj hormonálny cyklus podávali vysoký výkon. Aj v Indii lekári tvrdia, že rastie počet mužov vo veku 35 - 45 rokov, ktorí trpia typickými príznakmi nedostatku testosterónu, ako sú únava, poruchy spánku, erektilná dysfunkcia alebo depresívne nálady, často spôsobené chronickým stresom a žien, ktoré majú nespočetné množstvo problémov spojených s ich  menštruačným cyklom alebo majú vážnejšie zdravotné problémy v dôsledku hormonálnej nerovnováhy v tele.
Hormonálna joga (HY) využíva vlastnú samoliečiacu a regulačnú schopnosť ľudského tela na vyváženie fyzickej, duševnej, duchovnej a energetickej nerovnováhy spojenej s hormonálnym systémom. U mladých žien je hormonálna joga vhodná na zmiernenie príznakov PMS alebo na zvýšenie pravdepodobnosti otehotnenia. Od veku 35 rokov je HJ ideálne vhodná ako preventívny prostriedok na vitalizáciu hormonálneho systému a v menopauze zmierňuje množstvo nepríjemných vedľajších účinkov (návaly horúčavy, nespavosť, migréna, depresie, bolesti kĺbov, suché sliznice, silné krvácanie atď.). ). HJ tiež pomáha rozpoznať a spojiť sa s našim duchovným potenciálom v časoch výražnejších zmien v živote.

Teším sa na Vás

Mirka Majerová