Rezervácie

Dych a jeho úžasná sila

                                                 

19. november 2023, 17:00 – 19:30 Anahata


V prastarých spisoch jogy sa hovorí, že dych je prepojením s bohom a už len cez jednoduchú neustálu koncentráciu na dych, zvyšujeme svoje vedomie a napájame sa na naše pravdivé a skutočné ja. Dnešná moderná doba nám ponúka komplex liečebných postupov, terapii a farmaceutických výrobkov, ktoré nás ovplyvnili natoľko, že vôbec neberieme do úvahy neuveriteľnú inteligenciu nášho tela a jeho schopnosť sa liečiť pomocou jednoduchých a bežných nástrojov, ako je napríklad náš vlastný dych.

A tak preskúmaj silu svojho vlastného dychu s breathontológiou, ktorá je založená na starovekej technológii jogy a pranayamy. Jej vznik siaha až do obdobia pred 5000 rokmi, a jej použitie bolo aktualizované, aby vyhovovalo potrebám modernej doby.

 

Čo je pranayama?


Pranayama je veda ktorá je súčasťou jogy a zaoberá sa tým ako využívať dych na podporu rovnováhy, regenerácie, celkového zdravia a sebauvedomenia. Dych je našim najdôvernejším celoživotným partnerom  ktorého berieme za samozrejmosť bez toho, aby sme si uvedomili jeho obrovskú silu. Napadlo by vás, že ak zmeníte rytmus a hĺbku dychu, naštartujete tak prirodzenú schopnosť svojho tela sa zregenerovať a zharmonizovať po fyzickej, emotívnej či mentálnej stránke? O tom, ako to vlastne všetko funguje  sa dozviete  v tomto workshope.

Aké sú výhody pranajamy?
 - Uvolňuje únavu, tieseň, depresiu, mentálne alebo emotívne napätie
- Zvyšuje koncentráciu, mentálnu jasnosť a vitalitu
- Posilňuje tráviace ústrojenstvo a imunitu
- Zvyšuje vitalitu a pocit pohody
- Uvolňuje pocity strachu, smútku, hnevu, viny
- Nastoľuje relaxáciu, vnútorný pokoj


Kto sa môže tohto workshopu zúčasniť?
Workshop zahŕňa jemné pohyby jógy, dychové cvičenia/pranayamu, relaxáciu a meditáciu. Pre účasť na tomto stretnutí nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti a teda je vhodný pre začiatočníkov alebo aj tých, ktorí majú akúkoľvek úroveň skúseností.

Workshopom vás prevedie Mária
Mária získala certifikát breathontologie v kanadskej škole Evolution. Svoju certifikáciu doplnila štúdiom kundalini a hatha jogy v Škole Jógy a Prírodnej Terapie v Toronte. Viac ako 15 rokov obohacovala svoje vedomosti v oblasti liečenia, ajurvédy, sebauvedomenia, spirituality a šamanizmu v Bioenergetickom inštitúte a Berdhanyinom učení. 
Mária sa narodila na Slovensku a vo svojich dvadsiatich rokoch sa presťahovala do Spojených štátov. Vždy ju fascinovalo sebauvedomenie, meditácia, mystika a spiritualita, na dosiahnutie hlbšieho pochopenia života, vnútorného pokoja, rovnováhy a harmónie. So svojím dosiahnutým porozumením a uvedomením a úprimnou túžbou pomôcť a posilniť ostatných, učí dnes svojich študentov prostredníctvom starých techník jogy, meditácie, ajurvédy a pránájámy, aby aj oni sami našli svoje vlastné vnútorné vedenie, sebauvedomenie a vyrovnanosť cez výzvy dnešnej doby.

cena  30 €

registrácia TU