Rezervácie

AJURVÉDSKY VÍKENDOVÝ WORKSHOP

Čo je Ajurvéda?


Ajurvéda vznikla pred viac, ako 5 tisíc rokmi a stala sa najstarším nepretržite používaným zdravotným systémom na svete, ktorý sa používa do dnes. Záujem o ňu v súčasnosti narastá možno práve preto, že je založená na rytme a zákonoch prírody. Ajurvéda je vedou o živote a jej základným princípom je prepojenie tela, mysle a duše podľa jedinečných potrieb každého jedinca.


Ajurvéda prináša múdrosť v spôsobe ako udržať telo v rovnováhe a ako ho očisťovať. Ajurvéda nás učí o dôležitosti obnovenia a zotavenia tkanív a zároveň dodáva našim zmyslom schopnosť vnímať pravú skutočnosť o tom, kto vlastne sme.


Workshop bude v angličtine prekladaný Mariou de la Tierra.

Program:


Sobota
1. Úvod
a) Naša história a znalosti ajurvédy
b) Čo sa chceme tento víkend naučiť
2. Dychové cvičenie/joga
3. Úvod o ajurvéde
4. Dóše a ich špecifické znaky
5. Pochopenie pulzu
Obed
6. Ako sa prejavuje nerovnováha
7. Ako to zvládneme
a) Diéta
b) Životný štýl
c) Lieky
d) Pochopenie seba
8. Otázky, myšlienky…


Nedeľa
1. Ranné dychové cvičenie/joga
2. Aký je rozdiel medzi ajurvédskym praktikom, konzultantom a lekárom a čo všetko znamenajú
a) Rôzne ajurvédske ošetrenia
b) Panchakarma
3. Ako vyrobiť bylinný olej pre jednotlivé dóše
a) Učinky bylinných olejov a ich rôzne druhy
Obed
4. Ako urobiť cesto pre vasti
5. Aplikovanie vasti
6. Otázky a odpovede
7. Záver


REGISTRÁCIA 

CENA: 185,- €


PREVEDIE VÁS: SEBASTIAN ajurvédsky praktik z Kanady

 

Keď som bol ešte malý, moji priatelia chodili každú nedeľu ráno do kostola alebo mali rodinné stretnutie, ale ja a môj brat sme namiesto toho chodili na detskú jogu. Vtedy sa v mojom živote začala objavovať ajurvéda. Už ako 10-ročný som musel začať brať ajurvédsku medicínu, cvičiť dychové cvičenia a dokonca dostávať pravidelné masáže. A úprimne povediac, ako dieťa som to nenávidel.
Ako adolescent som dostal príležitosť absolvovať školenie učiteľov kundalini jogy v Novom Mexiku. Po návrate som sa zamestnal v jogovom štúdiu ako recepčný. Počas tejto doby som tiež absolvoval niekoľko tréningov v Yin joge, detskej joge a thajskej masáži. Čoskoro som si uvedomil, že trh s jogou v Ottawe je úplne presýtený a aby človek mohol slušne žiť takýmto spôsobom, musí byť veľmi konkurencieschopný. To ma priviedlo k tomu, že som našiel školu v Indii, ktorá vyučuje ajurvédu, takže som sa rozhodol pokračovať v škole trochu ďalej od domova. Čoskoro som sa dozvedel o ajurvédskej liečbe, konzultáciách a o tom, ako to funguje v zákulisí ajurvédskej školy/kliniky. Bol som schopný to urobiť nielen tým, že som chodil do školy, ale som aj dostával skutočnu ajurvédsku liečbu, hovoril som s ajurvédskymi lekármi a dokonca som chodil do miestnych ajurvédskych nemocníc, aby som sa porozprával s pacientmi a terapeutmi.
Zvyšok mojich 20-tich rokov som strávil nielen tým, aby som rozvíjal svoje podnikanie, ale aby som rástol aj ako jednotlivec a naučil sa, kto som a ako chcem žiť svoj život. Týchto 10 rokov bolo úžasných pri učení sa, ako viesť úspešný biznis a žiť úspešný osobný život. Teraz, keď mám 30 rokov, cítim istotu, že sa zaviažem nielen svojmu podnikaniu, ale aj sebe a vedomostiam, ktoré som sa naučil a budem sa aj naďalej učiť. Všimol som si, že najlepší liek na svete je v skutočnosti zmesou najlepších rôznych druhov liekov z rôznych kultúr. Zameriavam sa samozrejme na ajurvédu z východu a modernú medicínu, ktorá je dominantnejšia na západe. Momentálne som na konci svojho tréningu s určitými znalosťami „západnej“ medicíny a som nadšený, ako budem miešať tieto modality v praxi.