Rezervácie

VIDEOLEKCIE JÓGY - pečeň, žlčník

                                                        

 

Orgánmi ktoré súvisia s Fázou DREVO sú pečeň a žlčník, pečeň je jinovou zložkou a žlčník jangovou zložkou tejto fázy.

Meridiány pečene a žlčníka sú energetické dráhy, ktoré spolu úzko súvisia. Meridián pečene a žlčníka ma za úlohu spriechodňovanie, stúpanie a pohyb QI krvi a tekutín, skladovanie a čistenie krvi, duševnú pohodu, podporu trávenia, skladovanie a vylučovanie žlče, pohyb kostí, spánok.

Fáze DREVO prináleží jar. Keď vstupujeme do jari, môžeme si všimnúť obnovený a bohatý zdroj energie (ak sme počas zimy oddychovali :-). Jar je obdobie, kedy je najvhodnejší čas na očistu tela po zime. A aj vďaka joge zameranej na fázu DREVA k tomu môžeme prispieť. Vďaka asánam, ktoré sa zameriavajú na prácu s meridiánom pečene a žlčníka môžeme v nich obnoviť, spriechodniť tok QI.

Fyzické prejavy nerovnováhy v týchto meridiánoch môžu byť rôzne ako napríklad – plnosť v podrebrí, podráždenosť, náladovosť, PMS, nepravidelná menštruácia, silná menštruácia,  čkanie, grganie, výbuchy hnevu, bolesti hlavy okolo očí, problémy s očami, nervozita, ľakavosť, tiky, a mnohé iné. 

Existuje niekoľko spôsobov ako zharmonizovať Fázu DREVO a jeden z nich sú tieto videolekcie. Tieto videolekcie sa zameriavajú na oblasti fyzického tela ako aj na meridiánové dráhy, ktoré patria pečeni a žlčníku. Meridiány sú energetické dráhy v ktorých prúdi energia nazývaná QI alebo Prána. Je to základná životná sila tela. Keď máme dostatok energie v týchto meridiánoch a plynule prúdi, máme zdravie a dlhovekosť na tele a mysli.

Tieto videolekcie sú špeciálne zamerané na zlepšenie zdravia pečene a žlčníka. 

K dispozícií máte 5 videolekcií, ktoré trvajú 40 – 50 minút, plus jednu viekolekciu jin jogy 90 minút. Odporúčam praktikovať hodiny po týždni – 6 dní  viedeolekcia č.1, 1 deň videolekcia jin jogy a potom pokračovať postupne, videolekcia č.2, č. 3,...

Sú vhodne pre všetkých, aj začiatočníkov. 

 

Videolekcie sú nahraté na portály www.vimeo.com


Linky s heslami na videolekcie dostanete mailom po rezervácií mailom a po uhradení sumy

49 €, na účet v tvare 
IBAN SK2909000000005111326890
Variabilný symbol: 07072023

V správe pre príjemcu uveďte: joga drevo

 


Viedeolekcie sú prístupné na stiahnutie do svojho PC, takže ich už máte nastálo

Cvičí: Mirka Palacková
Hodiny zostavila a odviedla: Marcela Ďurčová