Rezervácie

VIDEOLEKCIE JIN JÓGY

YIN YOGA - 5 FÁZ

6 videolekcií zameraných na 5 fáz - drevo, oheň, zem, kov, voda a jedna harmonizačná zostava zameraná na všetkých 5 fáz.

Videolekcie sú nahraté na portály www.vimeo.sk

Link a heslo dostanete po uhradení sumy 10 € za jednu videolekciu na účet:

IBAN SK29 0900 0000 0051 1132 6890

VS: 22

Poznámka: vaše meno

a prosím, napíšte nám mail na anahata.zvolen@gmail.com o ktorú lekciu máte záujem.

ĎAKUJEME

Cvičenie Jin jogy oslovuje predovšetkým jinové časti tela, kosti, šľachy, fascie. Na rozdiel od svalov, ktoré sú jangovej povahy a majú radi pohyb, jinové časti tela skôr oslovíme tichým, pokojným prijatím. Hneď ako zaujmeme bezpečnú a vyváženú pozíciu, môžeme svaly uvoľniť v oblasti, s ktorou daná pozícia pracuje a jemne a nenásilne tak podporiť prítok energie a výživy do spojivových tkanív. Prax Jin jogy nám môže pomôcť porozumieť hodnote prijímania na hlbokej bunkovej úrovni. Pri výdrži v pozícií bez pokusov niečo meniť a za súbežného prijímania seba samých takých, aký sme, začneme vnímať jinové časti svojej bytosti. Potreba veci meniť vedie človeka k posudzovaniu a obviňovaniu a odvádza ho od seba samého a od dokonalosti prítomného okamihu.

 

YIN YOGA FÁZA DREVO

Jari prislúcha fáza DREVO, ktorá je spojená s pečeňou a  žlčníkom. Keď je DREVO nevyvážené môžeme pociťovať rôzne príznaky ako sú pocity podráždenosti, žiarlivosti alebo hnevu, bolesť hlavy, migrény, diskomfort v oblasti rebier, svrbivé oči, kŕče a iné. V harmonizovaní a kultivácií fázy DREVA vám vie byť nápomocná aj jin joga, ktorá vyživuje šľachy a väzivá, spriechodňuje energetické dráhy žlčníka a pečene. Fáza DREVA je veľmi rýchla. Pokúste sa na chvíľu spomaliť a ponoriť sa do jinu, do prijatia vecí také aké sú. 

 

YIN YOGA FÁZA KOV

Videolekcia zameraná na podporu a spriechodňovanie toku čchi v meridiáne pľúc a hrubého čreva, pomocou veľmi jednoduchých asán, pomocou cvičení na podporu funkčnosti orgánov a pomocou restoratívnej a terapeutickej jogy. Pripravte si bolster, meditačný vankúš, vankúšik pod hlavu, blok a deku. Bolster a meditačný vankúš je možné nahradiť akýmkoľvek pevnejším, väčším vankúšom, blok hrubšou knihou. Je možnosť si zakúpiť tieto pomôcky u nás v centre. 

 

 

 

YIN YOGA FÁZA VODA

Videolekcia jin jogy zameraná na spriechodnenie a hramonizáciu energetických dráh obličiek a močového mechúra. Obličky uchovávajú silu, ktorú sme dostali od rodičov a zdedili ju aj po všetkých generáciách našich predkov. Obličky sú pokladnicou, v ktorej sú ukryté tie najvzácnejšie
poklady, ktoré nám náš rod ukladá po všetky generácie. Je to esencia, ktorá tvorí hmotu. Je to esencia ťing. Pri narodení jej máme dostatok, a počas života sa míňa. Môžete si predstaviť presýpacie hodiny. Keď dopadne posledné zrnko, nastáva smrť. Pripravte si bolster, meditačný vankúš, vankúšik pod hlavu, blok a deku. Bolster a meditačný vankúš je možné nahradiť akýmkoľvek pevnejším, väčším vankúšom, blok hrubšou knihou. Je možnosť si zakúpiť tieto pomôcky u nás v centre. 

 

YIN YOGA - PREPOJENIE 5 FÁZ - HARMONIZAČNÁ ZOSTAVA

Videolekcia kde postupne prejdeme všetkými 5 fázami od DREVA po VODU a zharmonizujeme naše telo a energetické dráhy. 
Pripravte si bolster, meditačný vankúš, vankúšik pod hlavu, blok a deku. Vystuženie a meditačný vankúš je možné nahradiť a pevnejšie, väčším vankúšom, blok hrubšou knihou. Je možnosť si zakúpiť tieto pomôcky u nás v centre. 

 

 

Ďalšie lekcie doplním čoskoro.