Rezervácie

Prebúdzanie sa do tela – slobodný vedomý tanec

                                                         

 

Prebúdzanie sa do tela – slobodný vedomý tanec

"To ako tancujeme, odráža to ako žijeme. 
To, čo sa deje na parkete je metafora.
Je to obraz toho, čo sa deje vo zvyšku nášho života.
... len na parkete to lepšie vidieť."  

Adam Barley

 

Milé tanečnice a tanečníci,
ak vás oslovuje prax slobodného vedomého pohybu, ste srdečne vítaní do spolu vytvoreného bezpečného priestoru naplneného hudbou rôznych rytmov, melódie a nálady. 


Ak si dovolíte byť otvorení a pozorní k svojmu tancu, uvidíte ako sa máte, cítite, čo vás v slobodnom pohybe obmedzuje a čo naopak podporuje v jeho autentickom prejave. Čokoľvek vo vašom tanci bude prichádzať je vítané a podporované, aby sa prejavilo vo fyzickom tele bez posudzovania, hanby, či kritiky pozorovaného. Ako narábať s obmedzujúcimi myšlienkovými postojmi, ako sa vracať do prítomného prúdu pohybu, si ukážeme na našom stretnutí. 


Nech sloboda a radosť prejavu v jedinečnom tanci každého z nás je inšpiráciou a ukážkou, toho že to rovnako platí aj v živote. Tanečný parket je len cvičiskom. 


Pre koho je tento typ tanca vhodný? Pre každého kto je odvážny a zároveň zvedavý vidieť samého seba ako „to naozaj má.“ Predchádzajúce tanečné skúsenosti nie sú vôbec potrebné. 
Čo si doniesť so sebou? Doneste si so sebou pohodlné oblečenie, fľašu s vodou, tancuje sa  naboso.

Termín: 24.3.2023 piatok
Čas: 18.00 – 20.00 hod.

CENA: 20 €

registrácia


Min. počet účastníkov: 4 osoby
Max. počet účastníkov: 10 osôb


Tancom vás bude sprevádzať Miroslava Pláničková
 

Niečo o mne:
K tancu ako k slobodnému pohybu som sa prvýkrát dostala v roku 2010. Tento spôsob vyjadrenia ma veľmi nadchol a sprevádza ma až dodnes. Je a bol pri všetkých mojich náročných i šťastných obdobiach života. Vnímala som ako mi prináša do života pravdivosť (hlavne k sebe), hlbšie napojenie sa na telo, radosť, tvorivosť. Zažila som si rôzne prístupy i štýly, za čo som veľmi vďačná: TransceDance, Pavúčí tanec, Movement Therapy, Ecstatic dance, Tanec 5rytmov, Open floor a všetky ma obohatili ako aj ľudia, ktorí ich vedú. Odvahu i česť povýšiť tanečnú prax na vyššiu, zodpovednejšiu úroveň sa mi naskytol pri spoluorganizovaní tanečného výcviku pre lektorov pod vedením Raducy Vojáčkovej (prvej lektorky 5 rytmov a Open floor v ČSR), kde som tiež účastníkom.