Rezervácie

Slobodný vedomý tanec

                                                      

 

Tekutosť v pohybe – slobodný vedomý tanec

Milé tanečnice a tanečníci,

ak vás oslovuje prax slobodného vedomého pohybu, ste srdečne vítaní do spolu vytvoreného bezpečného priestoru naplneného hudbou rôznych rytmov, melódie a nálady.

Tentokrát zámerom stretnutia v pohybe bude tekutosť, plynulosť a skúmanie tejto kvality v tele, jej intenzity, jemnosti a hĺbky zároveň. Jej pozornému načúvaniu a rozvitiu tak ako potrebuje byť prejavená.

 

Pre koho je tento typ tanca vhodný? Pre každého kto je odvážny a zároveň zvedavý vidieť samého seba ako „to naozaj má.“ Predchádzajúce tanečné skúsenosti nie sú vôbec potrebné.

 

Čo si doniesť so sebou? Doneste si so sebou pohodlné oblečenie, fľašu s vodou, prípadne ľahké tanečné topánky, tancuje sa väčšinou na boso.

 

Termín: 26.5.2023 nedeľa
Čas: 18.00 – 20.00 hod.

CENA: 20 €

registrácia


Min. počet účastníkov: 4 osoby
Max. počet účastníkov: 10 osôb


Tancom vás bude sprevádzať Miroslava Pláničková
 

Niečo o mne:
K tancu ako k slobodnému pohybu som sa prvýkrát dostala v roku 2010. Tento spôsob vyjadrenia ma veľmi nadchol a sprevádza ma až dodnes. Je a bol pri všetkých mojich náročných i šťastných obdobiach života. Vnímala som ako mi prináša do života pravdivosť (hlavne k sebe), hlbšie napojenie sa na telo, radosť, tvorivosť. Zažila som si rôzne prístupy i štýly, za čo som veľmi vďačná: TransceDance, Pavúčí tanec, Movement Therapy, Ecstatic dance, Tanec 5rytmov, Open floor a všetky ma obohatili ako aj ľudia, ktorí ich vedú. Odvahu i česť povýšiť tanečnú prax na vyššiu, zodpovednejšiu úroveň sa mi naskytol pri spoluorganizovaní tanečného výcviku pre lektorov pod vedením Raducy Vojáčkovej (prvej lektorky 5 rytmov a Open floor v ČSR), kde som tiež účastníkom.