Rezervácie

Otvorené hodiny restoratívnej a jin jogy - cyklus

Srdečne ŤA pozývam na otvorené hodiny RESTORATÍVNEJ A JIN JOGY

Počas týchto hodín sa bude prelínať pomalá, uvoľňujúca joga s dychovými cvičeniami, akupresúrou, tradičnou čínskou medicínou, meditáciou, aromaterapiou, muzikoterapiou a čchi-kungom.

Na hodinách si postupne prejdeme všetkých 5 elementov podľa TČM, budeme podporovať a spriechodňovať v meridiánoch tok čchi pomocou veľmi jednoduchých asán, pomocou cvičení na podporu funkčnosti orgánov a pomocou restoratívnej a terapeutickej jogy.


Cvičenie Restoratívnej a Jin jogy oslovuje predovšetkým jinové časti tela, kosti, šľachy, fascie. Na rozdiel od svalov, ktoré sú jangovej povahy a majú radi pohyb, jinové časti tela skôr oslovíme tichým, pokojným prijatím. Hneď ako zaujmeme bezpečnú a vyváženú pozíciu, môžeme svaly uvoľniť v oblasti, s ktorou daná pozícia pracuje a jemne a nenásilne tak podporiť tok energie v jednotlivých meridiánoch.


Prax Restoratívnej (regeneračnej) jogy pracuje so všímavosťou, zameriavame pozornosť na telo a pozorujeme dych a myseľ. Vďaka tomu sa môžeme dozvedieť ako vlastne so svojim telom počas dňa, života zaobchádzame. Prax je stála a pomalá a pre mňa často krát viac o mysli ako o tele :-) Pomáha vyrovnávať fyzický a duševný stav, praxou pokoja a jemného pohybu.
Prax Jin jogy nám môže pomôcť porozumieť hodnote prijímania na hlbokej bunkovej úrovni. Pri výdrži v pozícií bez pokusov niečo meniť a za súbežného prijímania seba samých takých, aký sme, začneme vnímať jinové časti svojej bytosti. Potreba veci meniť vedie človeka k posudzovaniu a obviňovaniu a odvádza ho od seba samého a od dokonalosti prítomného okamihu. 

Výhody jin jogy:

• Dlhá výdrž v pozícií nám dáva možnosť byť s našimi emóciami
• Pomáha sa nám stať odolnejší voči stresu
• Máme lepší kontakt s dychom 
• Tichosť praxe nás pripravuje na meditáciu
• Pomáha nám pestovať rovnováhu
• Obnovuje rozsah pohybu
• Revitalizuje spojivové tkanivá
• Kultivuje vďačnosť za telo
• Núti nás k spomaleniu
• Učí nás sebaúcte


HARMONOGRAM
05.08. 2020, streda – 17:45 – 19:45 – element OHEŇ, srdce – tenké črevo, registrácia TU
19.08.2020, streda - 17:45 – 19:45 – element ZEM, žalúdok – slezina, registrácia TU
26.08. 2020, streda – 17:45 – 19:45 – element KOV, pľúca – hrubé črevo, registrácia TU
02.09. 2020, streda – 17:45 – 19:45 – element VODA, obličky – močový mechúr, registrácia TU
09.09. 2020, streda – 17:45 – 19:45 – element DREVO, pečeň – žlčník, registrácia TU


Minimálny počet prihlásených: 6 osôb, maximálny 14

Miesto konania: Anaháta, o.z., P.O.Hviezdoslava 22, vo dvore mestskej plavárne, budova po ľavej strane. Mapu a fotku budovy nájdete na našej stránke v kontaktoch

CENA: 12 €/120 minút, alebo 2 vstupy z permanentky

Prevedie Vás Marcela Susira Ďurčová


Hodiny Restoratívnej a jin jogy budú otvorené, môžete sa tak prihlásiť len na jednu hodinu – až všetkých 5. Hodiny sú vhodné pre všetkých, aj pre úplných začiatočníkov.


Teším sa na Vás!