Rezervácie

Kurz VRUBOREZBY

 

TERMÍN: 7. NOVEMBER sobota, 09,00 hod - 15,00 hod. 

Vruborez je najčastejšie využívaná tradičná rezbárska technika, ktorá sa využívala pri ľudovej tvorbe na zdobenie predmetov dennej spotreby ako boli črpáky, lyžice, ale aj vianočné ozdoby, drevený nábytok a iné ozdoby.

Na kurze si vyzdobíme maketu dreveného koníka ľudovým ornamentom, prejdeme geometriu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou ľudovej tvorby. Kreslenie a základné vzory drevorezby, po ktorých sa môžete veselo pustiť do tvorenia.

Po absolvovaní kurzu rezbárstva získate základné zručnosti o tejto technike, ktorá nie je nijako komplikovaná a pritom sa z nej dajú tvoriť nádherné ornamenty. Je vysoko ukľudňujúca, nakoľko našu pozornosť núti koncentrovať sa na malý priestor a popritom tvoriť. A hlavné je, že ju potom môžete praktikovať aj doma v paneláku, bez drahého vybavenia. Stačiť vám bude nožík a doštička z lipového dreva.

Na rezbárskom kurze sa vytvorí malá skupinka ľudí od 4 do 8 účastníkov, čo zaručí individuálny prístup a rodinnú atmosféru. Skúsenosti nie sú potrebné. Všetok materiál je zabezpečený. Prihlásiť sa treba najneskôr do 2.11.2020 vrátane úhrady kurzu. 

So sebou si treba zobrať pohodlné oblečenie a dioptrické okuliare ak ich používate.
Kurzom Vás prevedie: Dušan Budinský

Min. počet účastníkov: 4 osoby 

Max. počet účastníkov: 8 osôb

Cena: 75,- €
Čiastku je potrebné uhradiť vopred najneskôr do 02.11.2020 na číslo účtu:
SK29 0900 0000 0051 1132 6890
Variabilný symbol: 07112020
Do poznámky uveďte: Vaše meno a priezvisko

Prihlasujte sa TU

O lektorovi: Pár rokov do zadu som sa zamiloval do dreva vo všetkých podobách. Či sa jedná o tesárčinu, stolárčinu, rezbárstvo alebo reštaurátorstvo - milujem drevo vo všetkých jeho podobách a kombináciách. To ma viedlo k postaveniu si vlastnej dielničky neďaleko B.Štiavnice, kde sa naplno prejavuje tvorivosť. Túto vášeň ponúkam možnosť zažiť aj ostatným a prísť si vytvoriť svoj vlastný kúsok nábytku. Okrem záľuby pre Yogu som si zamiloval aj včelárenie. Tieto malé a krásne stvorenia, mi dávajú veľkú inšpiráciu a školu do života. A aby som im bol čo najbližšie, postavil som si Apidomček, ktorý je skonštruovaný v princípe posvätnej geometrie, v tvare šesťuholníka.
O tieto skúsenosti s drevom, včelami, ale aj ako sa žije na dedine na konci sveta, sa rád s vami podelím.
FB: Do dielne

No ak vás táto technika zaujme natoľko, je možné si rezbársky nožík a drevené doštičky na vyrezávanie po kurze zakúpiť a doma rozvíjať túto techniku do nevšedných tvarov a ornamentov.