Rezervácie

Gongová meditácia - cesta posvätného zvuku

Srdečne Vás pozývame na Gongovú meditáciu, ktorá Vás zavedie do stavu relaxácie a samouzdravenia.
 

PIATOK  23.10.2020, 18:00 - 19:30 (vstup začína o 17:45)

Prosíme Vás, príďte na čas, dvere budú počas meditácie zamknuté. 
Počet miest na jednu meditáciu je obmedzený na 15 osôb. Registrácia nutná TU

Na tejto meditácií Vám bude predstavená nová zostava Karma Gongov.

Je to zostava gongov, z ktorej je jeden gong špeciálne vytvorený na pustenie starých vzorcov, programov, vzťahov z minulosti a druhý je určený na otvorenie sa vstupu na pozitívnu cestu.

Dôležité informácie:
• Táto udalosť sa neodporúča, ak:
o Ste tehotná
o Máte kardiostimulátor
o Máte psychické problémy

• Pred meditáciou nie je vhodné jesť ťažké jedlo alebo konzumovať
alkohol.

Gongová meditácia je proces, ktorý vás zavedie do stavu relaxácie a samouzdravenia. Na gongy sa hrá 45 minút v rôznych úrovniach intenzity. Tento proces umožňuje, aby sa vedomá myseľ vypla a aktivovala sa podvedomá myseľ a následne sa účastníci dostávajú do Alfa alebo Delta hladiny. V týchto hladinách má telo príležitosť uzdravovať sa a vyriešiť existujúce komplikácie. 

Na tejto meditácií Vám bude predstavená nová zostava Karma Gongov. 
Je to zostava gongov, z ktorej je jeden gong špeciálne vytvorený na pustenie starých vzorcov, programov a vzťahov z minulosti. Druhý gong je určený na otvorenie vstupu na pozitívnu cestu.

Pre pokročilejších účastníkov je to tiež príležitosť zažiť cestovanie vo svojom vnútri aj mimo tela. Meditácia končí 15 minútovým procesom návratu, kedy sa hrá na misky a zvonkohry. 
Po meditácii je umožnené zdieľanie zážitkov a diskusia, ktorá napomáha pochopeniu diania a procesom osobného rozvoja a liečenia.

Čo si so sebou priniesť: Vankúšik, prikrývku. Pohodlné oblečenie.

Majster gongu:
Brij Allen Mahajan (INDIA/DNK/SWE/WELSH) – V roku 2016-2017 som absolvoval tréning pod vedením Grand Gongmaster Don Conreaux. Prijal som povolanie šíriť mier, lásku a harmóniu prostredníctvom GONGU v roku 2017. Odvtedy uskutočňujeme pravidelné Gongové Meditácie a GONG PUJA na Slovensku a v Nemecku. V roku 2018 pridávame pravidelné stretnutia po celom Slovensku a začínali sme v Indii v Dillí.

Gongová Meditácia - Hlbšie Porozumenie

Zvuk gongu prechádza mysľou a rýchlo vytvára meditatívny stav a hlbokú relaxáciu. Gong sa používa v celej histórii ako slávnostný a liečebný nástroj. Zdroje opisujú jeho využitie už v rokoch 4 000 pred N.L. až do 16 000 pred N.L.
Gongy sa stali populárnejšími v súčasnej pretechnizovanej dobe,nakoľko hladina stresu sa výrazne zvýšila ako u dospelých tak aj u detí. Stres v akejkoľvek forme (fyzickej, duševnej alebo emocionálnej) aktivuje sympatický nervový systém a spúšťa uvoľňovanie hormónov, ako je adrenalín (reakcia na "boj alebo let") a kortizol, ktorý priamo ovplyvňuje krvný tlak, glukózu, imunitnú funkciu a zápaly.
Fyzická práca umožňuje telu a svalom spracovať tieto hormóny, ale vo väčšine prípadov ľudia trávia značnú časť dňa v sede. Keď je nervový systém chronicky aktivovaný stresom, nadbytok cirkulujúcich hormónov vytvára dysfunkcie, ako je vysoký krvný tlak, srdcové choroby, obezita, depresia, nespavosť, poruchy trávenia, autoimunitné ochorenia a iné choroby spôsobené chronickým zápalom.
Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu.Pomocou gongov podporujeme meditatívny stav. Gong vytvára oceán zvuku, ktorý je veľmi relaxačný stav.Tento stav aktivuje parasympatický nervový systém, aby vyrovnal nadmerne zosilnený, nadmerne zaťažený sympatický nervový systém.
Voda bola často používaná ako analógia pre zvlhčujúci účinok gongovýchvibrácií, čiastočne preto, že naše telá sú približne 60 percent vody a voda slúži na vedenie zvukových vĺn.
Rovnako ako kruhy tvorené kamienkom hodeným na zmrznuté jazero, zvuk gongu sa jemne odráža nad a okolo celého tela, aby sa utišilo, uvoľnilo a upokojilo.
Zvyčajne sa srdcová frekvencia poslucháča spomalí, klesne krvný tlak a dych sa nastaví na svoj prirodzený rytmus.
Gong vyvoláva holistickú rezonanciu v tele a spontánny meditatívny stav v mysli, čo vedie k pocitu rozšírenia vedomia a celistvosti.
Princípy zvuku, vibrácií a toku energie ako liečebných modalít boli vyučované na východe aj na západe. Každá tradícia múdrosti v priebehu vekov používala princípy vibrácie na liečenie a zvýšenie stavu vedomia.
Duchovní vodcovia poznali silné účinky vibrácií na nervový systém. Či už sa jednalo o ľudský hlas, ktorý spieva špecifické slová (mantry) alebo nástroje vytvárajúce rezonančné zvuky