Náš team

Marcela Susira Ďurčová

Joga si ma našla v roku 2008, kedy ma na prvú hodinu jogy doviedol môj vnútorný nepokoj, málo sebalásky a úcty voči sebe samej a neochota toto riešiť medikamentmi. Tak som to skúsila a vydržala doteraz. Najprv to bolo o stretnutiach, s podobne mysliacimi ľuďmi.

Časom som až zistila, že joga mi môže pomôcť aj po fyzickej stránke a začala som denne praktikovať Ashtanga yogu, ktorú som praktikovala niekoľko rokov. Časom som sa dostávala do lepšieho vnímania svojho tela a rieka života ma začala viesť do jemnejších techník do dotyku, ktorý všetci tak potrebujeme. Hlbokou, temnou no zároveň veľmi múdrou sa stala pre mňa yin yoga.

Od januára 2015 vediem skupinové hodiny jogy v Anaháte vo Zvolene, ktorého som zakladajúcou členkou,vediem rôzne kurzy a aj individuálne hodiny jogy, jógovej terapie, kde prepájam všetko čo viem. V individuálnom prístupe vidím veľký zmysel, s človekom môžeme pracovať na jeho konkrétnych potrebách a môžeme naštartovať jeho samoliečiaci proces, pri ktorom som ja, len ako jeho sprievodca.

Fascinuje ma ľudské telo v ktorom je obsiahnutý celý vesmír. Pre mňa nie je dôležité, aby si ľudia dali nohy za hlavu, ale aby svoju pozornosť obracali do svojho vnútra, mali zdravé a funkčné telo a vedeli v bežnom živote zvládať stresové a náročné situácie, a aby si verili a mali sebalásku a sebaúctu. To je mojim cieľom. Aby nehľadali odpovede von, mimo svojho tela. Všetko, čo potrebujeme máme ukryté v sebe.

Stále sa učím, študujem jogovú terapiu s Martinom Ďurišom, učím sa shiatsu, zaujímam sa o kraniosakrálnu terapiu, chodím na rôzne workshopy, ale aj tak si myslím, že našimi najväčšími učiteľmi je nám vlastné telo, príroda, deti, ticho, dych.

    

    

    

Mirka Palacková

Ahojte, volám sa Mirka Palacková. Pochádzam z Brezna, ale už veľa rokov žijem vo Zvolene , kde som našla veľa skvelých ľudí a priateľov. Som vydatá a mám 2 deti.Študovala som ekonomickú školu a potom som sa aj zamestnala v tejto oblasti. Až prišiel čas, kedy som si povedala, že nechcem takto žiť a už nechcem robiť túto prácu, lebo som bola plná napätia a stresu. Toto moje rozhodnutie bolo sprevádzané zdravotnými problémami a moje nové začiatky boli ťažké a úmorné, sprevádzané všetkými druhmi emócií. Avšak dodnes som svoje rozhodnutie neoľutovala.

Začala som pracovať na sebe ako osobnosti, aby som sa ukľudnila a našla svoj pokoj v duši. Už veľmi dávno som sa zaoberala rôznymi alternatívnymi spôsobmi liečenia. Skúšala som ich na sebe a postupne som sa dozvedala viac. Mnoho rokov organizujem diagnostiky s využitím biorezonančného prístroja.

Absolvovala som kurzy liečenia s reiki energiou a toto liečenie využívam denne pre seba, mojich blízkych a tiež zákazníkov. Takže už som vedela čo mi je, ako sa vyliečiť a keďže sa rada hýbem, dlho som hľadala spôsob ako zosúladiť pohyb s harmóniou a radosťou a objavila som jógu. Tá ma sprevádza veľa rokov a pomáha mi udržiavať sa fit a robí mi radosť.

Ale keďže som duša zvedavá a stále chcem poznať odpovede na svoje otázky, chcela som vedieť aj to, prečo vlastne človek ochorie a odkiaľ sa to berie. A tak som absolvovala Školu dietetiky u Moniky Kampošovej, kde som dostala základy Tradičnej čínskej medicíny, naučila som sa zdiagnostikovať zákazníka podľa jeho symptómov, jeho konštitúcie, jazyka a pulzu a pomôcť mu upraviť jeho stravu tak, aby mu neubližovala, ale naopak bola chutná, dobrá a bola mu zároveň liekom. Tu som sa naučila práve to, odkiaľ a prečo problémy prichádzajú. A sama som sa naučila využívať princípy ročných období na svoje stravovanie a udržanie zdravia a harmónie.

V roku 2015 som zavesila svoju samotu v podnikaní na klinec a pripojila som sa ku zakladateľkám Anaháty, kde ma prijali a tak som získala parťáčky a je to super. V Anaháte sa stále zaoberám zdravím, robím Prednášky o stravovaní podľa 5 elementov, robím kurzy varenie podľa elementov, kurzy varenia raňajkových obilných kaší, organizujem diagnostiky s biorezonančným prístrojom, liečim ľudí s reiki energiou, ponúkam liečivú kozmetiku, a pridružili sa k tomu aj organizovania ďalších zaujímavých akcií a kurzov s veľmi zaujímavými lektormi. Teraz som šťastná a spokojná. Moja práca ma napĺňa a moje pôsobenie v Anaháte mi robí radosť. Zmojich zákazníkov sa stávajú známi a tiež priatelia.

                    

 

Eva Čabáková

                                                                                                                

Naša dobrovoľníčka! Môžete sa s ňou stretnúť na workshopoch, kurzoch.. Pomôže, nasmeruje. Nám pomáha s  organizáciou, so všetkým, čo sa nedá vidieť.. ĎAKUJEME 

Denisa Ivaničová

S jogou som sa stretla počas štúdia fyzioterapie, kedy som absolvovala niekoľko hodín, avšak nezostala som prinej. Po ukončení štúdia som pracovala v súkromne jambulancii ako fyzioterapeutka, kde som po určitom čase začala vnímať zdravie a chorobu inak ako som to počula v škole. Počúvala a vnímala som ľudí, čo ma priviedlo späť na hodinu jogy, pretože som cítila potrebu fyzickej a psychickej „hygieny“. Tam som si uvedomila, že to, čo mi chýbavo fyzioterapii som našla na joge. Človek nie je len fyzické telo, ale zahŕňa v sebe psychickú, sociálnu a energetickú časť. Pri liečbe a prevencii treba myslieť na všetky tieto systémy.

V roku 2016 som ukončila kurz inštruktorky hatha jogy a od roku 2017 vediem  hodiny, ktoré som nazvala fyziojoga. Fyziojoga preto, lebo spájam prvky fyzioterapie, jogy a taktiež sa inšpirujem východnými učeniami najmä tradičnou čínskou medicínou.

Na to, aby bol človek dobrým inštruktorom potrebuje teoretické vedomosti uplatňovať v praxi a pretosa snažím naďalej vzdelávať. V roku 2018 som ukončila kurz gravid jogy, čo mi otvorilo nové možnosti cvičenia v tehotenstve. Do každej mojej hodiny sa snažím aplikovať princípy zdravého pohybu, ktoré vychádzajú z najnovších fyzioterapeutických metód a z jogovej terapie, ktorú som absolvovala v Prahe.

Momentálne pôsobím na katedre fyzioterapie SZU v Banskej Bystrici, kde vediemprednášky z rôznych oblastí fyzioterapie. Najviac ma však zaujíma fyzické telo z pohľadu psychosomatiky.

“Pravým liečiteľom naších ochorení sú prírodné sily v nás.”

Hippokrates (asi 460 p.n.l.- 370 p.n.l.)

Erika Vávrová

Milujem život taký, aký je. Užívam si každý okamih, snažím sa aj z nepríjemných zážitkov vyťažiť niečo pozitívne, snažím sa z príjemných zážitkov uchovať čo najviac žiarivej energie, snažím sa pomáhať všetkým okolo seba. Nie je mi ľahostajná bolesť a utrpenie iných a ak viem poradiť, usmerniť a nájsť riešenie, tak sa o to snažím. 

Posledné moje roky sú úzko spojené aj s jógou, ktorá mi otvorila bránu do nových zákutí, dimenzií vesmíru. Naučila ma pokore a úcte nielen k sebe samej, svojmu telu, dychu, duši, ale aj pokore a úcte k blízkym, priateľom a neznámym, pokore a úcte k prírode.

Začínala som dynamickým štýlom jógy  - power jógou, kde sa dôraz kladie na plynulý prechod medzi ásanami a zosúladenie pohybu s dychom. Časom som začala hľadať hlbší význam jednotlivých polôh a ich vplyv na naše zdravie (podnet prišiel od môjho tela, ktoré v určitom období vyžadovalo viac pozornosti a dávalo jasné signály, že niečo nie je v poriadku). Chcela som prísť na kĺb umeniu ľudského pohybu a pochopiť  jeho inteligenciu. Hľadala som odpoveď na otázku, čo je skutočne správny inteligentný pohyb? Prečo sa jeden človek pohybuje dokonale a druhý nie? A tak mi do cesty vstúpila „Spirálna“ jógu, ktorá kombinuje tradičnú jógovú techniku školy B.K.S.Iyengara s moderným pohybovým konceptom Spiraldynamik, využívaným vo fyzioterapii a učenia myofasciálnych línií.  Začala som vnímať princípy polarity, vzpriamenia, klenby, špirály, začala som preciťovať pohyb, učila som sa správne naviesť do polohy, optimalizovať záťaž na kĺby, kosti a svaly, učila som sa pochopiť súvislosti pohybovej koordinácie, získavala poznatky o indikáciách a kontraindikáciách jógy pri najbežnejších civilizačných problémoch. Mojimi učiteľmi na tejto ceste boli MUDr. Marcela Mikešová, Kamila Neumannová,  Lenka Kazmarová.

Nadobudnuté vedomosti správneho postavenia  a práce jednotlivých častí a koordinačných celkov ľudského tela využívam na mojich lekciách jógy, pretože správne prevedenie polohy pozitívne ovplyvňuje nielen naše telo, ale aj našu myseľ. Snažím sa viesť lekcie jógy s úctou a rešpektom  k ľudskému telu.

Moje krédo  – Čo učím, musím sama vedieť.

Katarína Kurčíková

Žijem vo Zvolene a pôsobím ako odborná asistentka na Katedre sociálnej práce PF UMB v Banskej Bystrici, kde vediem prednášky a semináre z rôznorodých oblastí (sociálne zručnosti, efektívna komunikácia, arteterapia, multikultúrna výchova, práca s rómskym etnikom a iné).

Mám ukončené štúdium arteterapie v ateliéri OZ Therra Therapeutica v Bratislave a zároveň som ukončila kurz „Kreatívna sekvencia - cesta svetom výtvarných techník a štýlov.“ Vo voľnom čase vediem „Arteterapeutický cyklus“ vo zvolenskom štúdiu Anaháta, ktorý realizujem v duchu motta: „Ľudia neprestávajú hľadať silu a istotu mimo seba, hľadať je však potrebné v sebe. Vždy sú ukryté v nás samých“.

Nedávno som pričuchla aj k aromaterapii a muzikoterapii. Milujem cestovanie, šantenie s dcérkou Dorotkou a s manželom Branislavom, zaujímam sa o tradičné remeslá a folklór, fotografujem. Okrem toho rada stretávam nových ľudí, obľubujem vidiecky štýl v bývaní, čítam knihy a dávam veciam aj ľuďom druhú šancu. Mojou ambíciou v práci je podporiť kreativitu ľudí, ich sebapoznávanie a spoločne sa tak učiť niečo nové jeden od druhého.

  

Zuzana Dlhopolcová

Venujem sa Hĺbkovej bunkovej muzikoterapii s terapeutickými ladičkami, kraniosakrálnej terapii a kvantovej technike.

Na Slovensku a v Čechách robím kurzy Hĺbkovej bunkovej muzikoterapie.

Klientom poskytujem terapie komplexne, nikdy to nie je len jedna vyhranená, spájam ich na základe intuície a svojho cítenia.

Bližšie informácie nájdete na mojej webovej stránke www.damara.sk

Jana Víteková

Som lektorka, facilitátorka, koučka, terapeutka, psychologička, učiteľka, stará mama, mama, dcéra, rozprávačka príbehov. Vo svojej práci s ľuďmi už 21 rokov vyhľadávam, skúmam, vytváram a realizujem  priestor, ktorý poskytuje ľudom možnosti vidieť, počuť, cítiť a pracovať s inakosťou, bohatstvom, pestrosťou svojho ľudského potenciálu. Počas svojej praxe som absolvovala rad špecializovaných výcvikov a seminárov z  procesorientovanej psychológie, NLP, NLP koučingu, systemiky, vedomého biznisu,kariérneho poradenstva, osobného rozvoja a vedenia rastových skupín. Milujem tento vzácny priestor spoločného rastu a učenia. Dáva mi do života živú vodu a možnosť žiť svoje sny.

Do svojich workshopov, seminárov  zahŕňam dlhoročné skúsenosti z profesionálnej praxe lektorky, koučky,  terapeutky v rôznorodom  prostredí. Prepájam biznis a spiritualitu.  Spájam vášeň,   talenty a dary. Dizajn a obsah programov je pre mňa vždy malým umeleckým, zážitkovým dielom.  Je spojením túžby a zámeru, aby každý jeden program bol pre účastníka zážitkom, priestorom na rozvoj a zároveň potešením. Túto energiu využívam, aby som prinášala ľuďom do života zmeny, ktoré pomáhajú žiť život lepšie. Pomáham ľuďom nachádzať svoje vášne. Skúmať, počuť a  žiť svoj osobný mýtus, talenty a dary, ktoré majú.

Vo svojej práci a v živote čerpám inšpiráciu a ponaučenia z rozprávok, mýtov a príbehov. Nádych a nadhľad nachádzam v pobyte v prírode.  Veľa sa učím zo stavania rodinných konštelácií, z rozhovorov s mojimi klientmi, s priateľmi. Svoje talenty, zručnosti, rozvíjam dlhodobou spoluprácou a učením sa s mojimi vzácnymi učiteľmi tu na Slovensku a v zahraničí. Potešenie nachádzam v knihách, poézii, pokoji domova,  tvorbe koláží, abanáži, tanci 5 rytmov a dnes aktuálne s láskou v staromaterstve.

 

 

Miro Randuška

Muzikoterapeut (MIČR, EMTC), DrumCircle facilitátor (Korporátne bubnovanie®-teambulding),vedie Drumbla - Komunitné centrum - vytvára alebo spoluvytvára projekty muzikoterapie v Domovoch sociálnych služieb, Resocializačných zariadeniach, Školách-prevencia šikany, špecialista Akusticko-vibračnej muzikoterapie SOUND WAVE, ...a niekedy aj hrá.

Sila hudby v najrôznejších podobách sprevádzala človeka od najstarších dôb až po súčasnosť. Jej schopnosť pomocou zvukov, vibrácie,rytmu, harmónie a melódie priaznivo ovplyvniť psychický a fyzický stav človeka, je tak výnimočná . Tlkot srdca matky je prvé, čo vnímame niekoľko týždňov v jej lone ešte pred narodením. Nádych a výdych našich pľúc, pulz našej krvi, frekvencie mozgových vĺn a mesačný cyklus žien nás sprevádza celý život. Naša reč, chôdza, spánok a bdenie, všetko sa prejavuje v rytme. Súmrak a brieždenie, noc a deň, spln a nov, jar, leto, jeseň a zima, sa striedajú v pevných intervaloch. Rytmus je podstatou diania okolo nás, ale aj v nás samých. Ovplyvňuje náš život mnohonásobne v každom okamihu, či si to uvedomujeme alebo nie. A práve preto má veľký potenciál.